تبلیغات
زیبایی خنده لبخند هالیوودی دندانپزشکی زیبایی لبخند زیبا زیبایی لبخند طراحی لبخند اصلاح طرح لبخند لمینت دندان لمینت قیمت لمینت دندان هزینه کاشت دندان کاشت دندان کشیدن دندان عقل کشیدن دندان کاشت دندان ایمپلنت سایت دندانپزشکی کلینیک دندانپزشکی دندانپزشک دندانپزشکی دکتر دندانپزشک کامپوزیت وینر ایمپلنت ایمپلنت دندان جرم گیری دندان جراحی لثه برج خنک کننده مدار بسته دکوراسیون داخلی مبلمان اداری دوربین مدار بسته برد هوشمند ویدئو پروژکتور دوربین مدار بسته کرج خرید اپل آیدی گلایه دارم - مقابل هزینه اولیه آن کاملا اقتصادی است

مقابل هزینه اولیه آن کاملا اقتصادی است

نویسنده : مهران زلقی یکشنبه 15 شهریور 1394 09:08 ق.ظ  •   

شیوه عملکرد برجهای خنک کننده مدار باز مکعبی شکل جریان مخالف:
در این سری از برجهای خنک کن آب ورودی از سیستم (Hot Water) وارد برج خنک کننده می گردد و پس از عبور از لوله های ورودی وارد نازل ها (Nuzzles) می گردند و با توجه به ساختار نازل به صورت گردابی بر روی سطوح پکینگ پاشیده می شوند. از دیگر سو هوای داخل برج بوسیله فن تحت تاثیر الکتروموتور از پایین برج به سمت بالا مکش شده و خارج می کند .آب پاشش شده بر روی پکینگ ها به سمت پایین ریزش کرده و هوای داخل برج از پایین به سمت بالا مکش می گردد. در این فرایند آب داغ در اثر عبور از کنار هوای تازه ٫ خنک گردیده و داخل تشت (Basin) می ریزد. و آب سرد(Cold Water) بوسیله لوله های خروجی از برج خنک کننده خارج می گردد.

 


مزایای برج خنک کننده مدار باز مکعبی جریان مخالف نسبت به نسل پیشین برج های خنک کننده:
• با استفاده از فایبر گلاس در ساختمان این برج ها مشكل زنگ زدگی و خوردگی به وجود نخواهد آمد که این امر باعث افزایش طول عمر برج و كاهش هزینه نگهداری گشته و به علت دارا بودنUV در مواد اولیه , در برابر اشعه آفتاب و رطوبت بالا مقاوم بوده در طی مرور زمان تغییر حالت و رنگ نمی دهد.
• طراحی خاص بدنه حداکثر ایستایی و راندمان در عین کمترین وزن و فشار بر روی فونداسیون را به همراه دارد و میزان لرزش به میزان قابل توجهی پایین است.
• وجود ساختار مناسب ٫ استفاده از الکتروموتور با مصرف برق پایین تر برای این سری از برج ها را فراهم کرده که در مقایسه با برج های خنک کننده گالوانیزه متناسب ٫کاهش 2 تا 3 برابری مصرف برق را به همراه دارد. کلیه الکتروموتورهای مورد استفاده طبق استانداردUL بوده و ضد آب و فلنج دار مباشد و مناسب جهت محیط های مرطوب و از نوع عمودی است و از مارکهای معروف اروپایی IP 55 میباشد.
• فن های بکار رفته از نوع توخالی و پره های آن از نوع Axial از جنس AL-FRP بوده وبه دلیل استفاده از فایبر گلاس و موادPVC و بالانس دینامیكی و استاتیكی فن موجود این برج ها ، لرزش به حداقل ممكن كاهش یافته است و در اثر پایین بودن دورفن از صدایی كم با دبی مناسب برخوردار است .
• استفاده از لایه قطره گیر در زیر فن ٫ پاشش آب به بیرون از برج خنک کنرا به حداقل رسانده و حداقل از دست دادن آب را در سیستم به همراه دارد.
• پکینگ های پلیمری از جنس PP و PVC در قالب Film Packing بوده كه در برابر جریان هوا و آب مقاوم بوده و از عمر طولانی برخوردار است ، فیلم آبی كه بر روی این گونه پكینگها ایجاد می شود چندین برابر انواع دیگر آن می باشد كه این امر باعث تماس بیشتر بین آب و هوا و سرد شدن بیشتر آب می شود .
• استفاده از نازل (Nuzzles) به جای آب پخش کن (Sprinkler) به دلیل عدم عملکرد دینامیکی ٫حداقل خرابی را در سیستم به همراه دارد در ضمن به دلیل استفاده از چند نازل در این سری از انواع برج های خنک کننده در صورت خرابی یک یا دو عدد از نازل ها عملکرد سیستم مختل نمی گردد و نازل های بعدی عملیات پاشش آب را انجام می دهند و به تعمیرکاران و صاحب دستگاه مجال لازم برای تعمیرات را می دهند.
• در این سری از برج های خنک کننده به دلیل فضای موجود٫ امکان استفاده از لایه های بیشتر پکینگ وجود دارد که راندمان برج را به مراتب بالاتر می برد.
• به دلیل ساختار بدنه و طراحی منحصر به فرد این سری از برج ها ٫ حداقل فضای برج را در تناژ متناسب با برج های مدور به همراه دارد که این امر خود موضوعی بسیار مهم در چینش و فضای اختصاصی در سایت مصرف کننده می باشد.
مزایای استفاده از برجهای خنک کننده مکعبی تک واحدی در مقایسه با نمونه های مجتمع شده:
امکان از مدار خارج کردن هرکدام از واحدها به منظور تعمیرات و … بدون از مدار خارج کردن چیلر و توقف فعالیت آن
غیر فعال کردن تعدادی از برج های خنک کننده در صورت کاهش بار چیلر و در نتیجه کاهش اصطحلاک سیستم و هزینه های جاری دستگاهها
امکان تولید هرکدام از واحدهای برج خنک کننده در کارگاه تولیدی شرکت و ارسال محصول آماده شده به محل پروژه

تجهیزات مورد استفاده خاص برجهای خنک کننده:
1. نازلها و لوله های توزیع آب ( Nuzzles & Pipes ) :
لوله های ورودی از جنس پلی اتیلن 10 اتمسفر و پلیکای فشار قوی.
سیستم توزیع آب شامل نازلهای مربع پاش ازجنس پلی اتیلن میباشد.
این نازلها بالاترین درجه کیفی و بیشترین راندمان که کمترین افت فشار را بر سیستم به همراه دارد را دارا می باشند.
به دلیل در پوشهای موجود در سیستم امکان تعمیرات و تخلیه لوله از رسوبات بسیار آسان می باشد.

2.قطره گیر (Drippers) :

 


وجود قطره گیر بجای لوور علاوه بر هدایت صحیح هوا به سمت داخل برج خنک کننده در صورت وجود بادهای محلی در محل نصب دستگاه امکان پاشیدن آب داخل برج خنک کننده از داخل برج به بیرون را از بین می برد.
در قطره گیرهای جایگزین لوور امکان ورود اشیاء خارجی نظیر گرد و خاک , شاخه درختان و … به داخل برج غیر ممکن است.
قطره گیر های نصب شده در زیر فن , قطرات آب موجود در داخل برج را که در اثر گردش فن تمایل به حرکت به سمت فن و خروج از برج دارند , در دام خود نگهداشته و دوباره به داخل دستگاه برمی گردانند و امکان پرت آب را به حداقل ممکن می رسانند.

 نوشته شده توسط مهران در شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۴ نظر بدهید
اطلاعات فنی پروانه برج خنک کننده

 
قطعات تشکیل دهنده پروانه شامل:
تیغه فن
دستک پروانه
هاب
انواع پیچ ومهره

تیغه پروانه
این قطعات از جنس(GRP) پلاستیکهای تقویت شده با الیاف شیشه(فایبرگلاس) میباشد که دارای پایداری شیمیایی وفیزیکی بیشتری نسبت به پروانه های آلومینیومی میباشد.بعلت داشتن سطح صیقلی اصطکاک کمتری با سطح داشته ومقاومت هوا را به حداقل میرساند.ضمنا” به خاطر سطح صیقلی رسوب زدایی آن بسیار آسان صورت میگیرد وبسیار محاسن دیگر…
مواد بکار رفته در تولید این پروانه ها از رزین ایزوفتالیک والیاف مرغوب استفاده میگردد.

مجموعه ابتکار صنعت ایرانیان در زمینه های زیر اماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد :

تولید برج خنک کننده

طراحی برج خنک کننده

تعمیرات برج خنک کننده


دستک پروانه
این قطعه عامل اتصال پروانه وهاب میباشد از جنس کربن استیل با آبکاری گالوانیزه سرد میباشد.در طراحی این قطعات سازوکاری لحاظ شده است که با حداقل وزن بیشترین مقاومت را برای پروانه در مقابل تنش های احتمالی ایجاد مینماید.

هاب پروانه
از جنس چدن نشکن وبصورت کوپلینگی میباشد بطوریکه مونتاژ پروانه را براحتی امکان پذیر مینماید وبا توجه باینکه تنظیمات محل پروانه ومحل استقرار دستک پروانه توسط ماشین کاری انجام میگیرد پروانه ها درست درمحل طراحی بدون هیچگونه خطایی قرار میگیرند واین عملکرد فن را بهبود واصطهلاک سیستم را کاهش میدهد.

انواع پیچ ومهره
در تولید پروانه ها از پیچ ومهره های خشکه استفاده میشود که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار میباشند.
لازم به ذکر است در صورتی که فن در محیط های اسیدی وخورنده قرار بگیرد از اتصالات استنلس استیل نیز استفاده میگردد.

 

همچنین در زمینه انواع نازل برج خنک کننده و قطعات برج خنک کننده نیز می توانیم بهترین  خدمات ممکن را به شما عزیزان ارائه دهیم.

 

بالانس
پروانه های تولیدی این شرکت از قطر یک متر به بالا جهت استفاده در برجهای خنک کن میباشد ودورهای خروجی این پروانه در محدوده بالانس استاتیکی میباشد که در این شرکت با دقت بسیار بالایی انجام میگیرد ولی در صورت نیاز وبنا به خواست مصرف کننده بالانس دینامیکی نیزصورت میگیرد.
لازم به ذکر است تمامی تولیدات این شرکت با مهندسی معکوس روی پروانه های شرکت COFIMCO که یکی از بزرگترین تولید کننده های پروانه در دنیا میباشد انجام میگیرد.
این پروانه ها دارای بازدهی بسیار بالا وطول عمر خوبی نسبت به سایر پروانه ها میباشد.
شرکت ابتکارصنعت ایرانیان بیش از 6 سال است که در زمینه تولید این پروانه ها فعال بوده وهم اکنون هزاران دستگاه از پروانه ها این شرکت در اقصی نقاط ایران وحتی در کشورهای 

همسایه مانند عراق ؛ارمنستان وآذربایجان و… درحال کار میباشد.
گارانتی
پروانه های تولیدی این شرکت دارای یک سال ضمانت تعویض وپنج سال خدمات پس از فروش میباشد.لازم به ذکر است در پروسه تولید این پروانه ها با توجه به حساسیت کار در تمامی مراحل تولید کنترل کیفی دقیق صورت می گیرد.

 

 نوشته شده توسط مهران در شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۴ نظر بدهید
قسمت های تشکیل دهنده برج خنک کننده

 

 

الف) لوله ها و آکنه ها
شامل قسمتهای هستند که درجریان انتقال حرارت دخالت داشته در ضمن باعث می شود که مقدار آب گرد شده که همراه باد خارج می شود کم شده و از خروج آنها از برج خنک کننده جلوگیری شود.همچنین نگهدار خوبی برای قسمتهای دیگر برج می باشد . در مورد مشخصات آکنه ها در همین فصل توضیح داده خواهد شد.

 

ب)حوضچه
حوضچه در پائین برج قرار دارد که آب خنک کننده در آن جمع می گردد.به حوضچه یک جریان بنام آب تکمیلی یا آب جبرانی (MAKE UP) وارد می شود و یک جریان برای استفاده در دستگاههای تبادل حرارت از آن خارج می گردد .علاوه بر جمع آوری آب در حوضچه ،آب قبل از اینکه به سمت کندانسور پمپ شود صاف نیز می گردد.
حوضچه های برجهای بزرگ و مفید از بتن ساخته شده اند .عموماً این حوضچه ها طوری طراحی می شوند که برج بدون اضافه کردن آب جبرانی می تواند برای چندین ساعت کار کند .
از زهکش برای برطرف کردن لجن ته نشین شده و کنترل سطح آب در حالتی که جریان موج دار که در کف قرار دارد ترک می کند و به میان سرندی که از ورود اشغال تجمع یافته به ورودی پمپ جلوگیری می کند ،می ریزد .

 

پ)بادبزنها
در برجهای خنک کننده با کشش مکانیکی باد بزنهای نصب می شوند تا جریان هوای لازم را جهت عبور از آکنه ها تولید نماید .بادبزنها در برجهای خنک کن با کشش مکانیکی کاربرد دارند . توضیح در این مورد ضرورتی ندارد و به همین مقدار اکتفا می شود .

 

ت) حذف کننده ها
این وسیله از خارج شدن قطرات آب بوسیله کشش هوا از برج جلوگیری بعمل می آورد . تیغه ها معمولاًطوری نصب می شوند که با سطح افق زاویه ای در حدود 45 درجه بسازد .جنس این تیغه ها از چوب ، فلز یا پلاستیک ممکن است ساخته شده باشند .درباره کشش و حذف کننده های کشش بعداً مفصلاً توضیح داده خواهد شد .

 

ث) آکنه ها
دو نوع آکنه ها که در برجهای خنک کننده ممکن است مورد استفاده قرار گیرد عبارتند از :
1. SPLASH PACKING
2. FILM PACKING
1. SPLASH PACKING :
در این نوع آکنه ها آب بر اثر برخورد با تیغه ها پخش و به صورت قطره قطره در آمده که در نتیجه ایجاد سطح وسیع می نماید .از آنجایکه قطرات آب همراه پیوسته بوده و وزن سنگین دارند این نوع دسته بندی ممکن است در اثر جریان دائمی از هم گسیخته گردد.
2. FILM PACKING :
در این نوع آکنه ها سطح وسیع از آب در اثر جریان آن در روی تیغه ها بوجود می آید . به طرق گوناگون می توان چنین سطح وسیعی ایجاد کرد
a. GIRD PACKING
در این نوع آکنه ها از یک سری شبکه های که معمولاً از چوب بوده و روی یکدیگر قرار گرفته اند استفاده می شود .این شبکه ها طوری نصب گردیده که همراه هر شبکه با شبکه های اطراف خود زاویه 90 درجه می سازند وباین شکل در سطوح شبکه ها پخش می گردد .
b. RANDOM PACKING
این نوع آکنه ها موادی با سطح زیاد درست شده که به طور نا منظم در داخل برج قرار دارند . یکی از دلایل نا مرغوب بودن این نوع آکنه ها ایجاد مقاومت زیاد در مقابل جریان هوا می باشد . این نوع آکنه ها دارای قسمتهای حلقوی است که قطر هر حلقه با طول آن برابر است . این حلقه ها از جنس های مختلفی یوده وسطح تماس آب با هوا را زیاد می کنند.
c. PLATE TYPE FILM PACKING
این نوع آکنه ها از صفحات نازک پلاستیکی چین دار ساخنه شده اند که با زاویه کمی کمتر از 90 درجه با سطح افق نصب شده اند. چین های روی صفحات باعث بوجود امدن سطح زیاد می گردند .
مشخصات و خصوصیات آکنه ها در بخش های آینده تشریح خواهد شد .آکنه ها باید طورب انتخاب شوند تا هم سطح تماس آب و هوا برای نسبتهای بالای انتقال حرارت و انتفال جرم مناسب یاشند و هم مقاومت کمتری در مقابل جریان هوا داشته باشند .آکنه ها باید محکم ، سبک و در برابر خوردگی و خراب شدن مقاوم باشد.
مشخصات و خصوصیات آکنه ها :
مشخصات و خصوصیات آکنه یک برج خنک کننده را در یک برج خنک کننده آزمایشی اندازه گیری می کنند. یک نمونه از این برج در نیروگاه برق groyden A در سال 1950 بنا شده بود و در آن زمان فکر می کردند بزرگترین نوع خود در کشور باشد . در این برج یک مقطع از آکنه با مربعی به ضلع 4 ft وعمق 8 ft را می توان زیر یک تغییر بار آب و هوا و اتلاف حرارتی برای اندازه گیری ضریب انتقال حجمی و مقاومت جریان هوا نصب و آز مایش کرد . بزرگی این برج یک مسئله اساسی است در غیر اینصورت مقدار آبی که به ظرف پائین دیواره ریزش می کند کافی است تا بر روی دقت آزمایش تاثیر بگذارد.
هر دو جریان آب وهوا توسط اوریفیس اندازه گیری می شود . جریان آب بیشتر در مقابل یک حجم اندازه گیری شده تانک ، چک خواهد شد.

گروه ابتکار صنعتی ایرانیان در زمینه طراحی برج خنک کننده در مدل های مختلف به صورت تخصصی در حال فعالیت می باشد و در زمینه تولید برج خنک کننده برای واحد های مختلف صنعتی فعالیت می کند.

 نوشته شده توسط مهران در شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۴ نظر بدهید

عوامل مؤثر در طراحی برج خنک کننده

عوامل مؤثر در طراحی برجهای خنک کن را بطور خلاصه می توان بصورت زیر بیان کرد :
– 
میزان افت درجه حرارت (اختلاف دمای ورودی وخروجی برج(


– 
اختلاف بین درجه حرارت آب سرد و درجه حرارت مرطوب هوا


  – 
دمای مرطوب محیط : اصولاً خنک کردن آبزیر این دما غیر ممکن است


  – 
شدت جریان آب


  – 
شدت جریان هوا


  – 
نوع آکنه های برج


  – 
روش پخشآب


به تجربه ثابت شده است که برای هر 10 درجه فارنهایت افت دما در برج خنک کننده میزان تبخیر در حدود یک درصد کل آب در حال گردش می باشد.


چون نمک های کلرور حلالیت زیادی دارندغلظت یون کلر در آب ورودی به برج وآب در حال گردش راهنمای بسیار خوبی برای تعیینغلظت بوده و بنابراین همیشه باید آنرا بازدید و بررسی نمود.


افزایش غلظت مواد محلول و مواد معلق در آب در حال گردش در برج خنک کننده ایجاد اشکال می نماید که برای جلوگیری از افزایش غلظت مواد محلول و مواد معلقمقداری از آب در حال گردش را تخلیه می کنند که این آب در صنعت به زیر آب (Blow down) معروف است .
مقدار آب برج همچنین ممکن استتصادفی یا بوسیله باد تقلیل یابد . اصولاً در برجهای خنک کننده مقداری آب بصورت گرددرآمده و توسط باد یا کشش از برج خارج می شود .
مقدار تخلیه لازم در یرج برای کنترل مواد محلول و معلق مجاز را میتوان از رابطه زیر بدست آورد


M=(B+W)*C
که در رابطه فوق


B : 
مقدار زیر آب بر حسب gal/hr یا

m3/hr
E : 
مقدار آب تبخیر شده بر حسب gal/hr یا

m3/hr
C : 
ضریب غلطت پیشنهاد شده برای برج


W : 
مقدار آبی که توسط باد خارج می شود بر حسب gal/hr یا m3/hr


مقدار آبی که باد همراه خود از برج خارج می سازد در رابطه بالا منفی است ،زیرا آب مواد محلول و معلق را نیز با خود میبرد . بنابراین تاثیر در غلظت و بالا بردن املاح آب ندارد .
مقدار آب لازم جهت آب کسری برج از رابطه زیر بدست آورد :
MAKE UP = E +B + W


اطلاعاتی که از طرف خریداران در اختیار فروشندگان قرار می گیرد درطرح برج اهمیت فراوانی دارد . مانند اختلاف دما ، مقدار آب در حال گردش ،مقدار زیرآب

.
کمبود آب در اثر تبخیر و باد را با استفاده ازرابطه های بالا بررسی می کنند .

 

انواع سیستمهای خنك كننده :

الف: سیستم های خنك كننده تر:       WET COOLING SYSTEM

1-سیستم خنك كنندة باز

2-سیستم خنك كنندة بسته

3-سیستم خنك كننده تركیبی

ب: سیستم های خنك كننده خشك :         DRY COOLING SYSTEM

1-سیستم خنك كننده خشك مستقیم

2-سیستم خنك كننده خشك غیر مستقیم

3-سیستم خنك كننده تركیبی

1-سیستم خنك كنندة باز             ONCE THROUGH SYSTEM

در محیطی كه آب فراوان است محل های نزدیك دریا یا رودخانه آب را به وسیله پمپ از یك طرف وارد سیستم های مبدل حرارتی (HEAT EXHCANGERS)نموده و از طرف دیگر خارج می گردد. آب درمحل عبور خود با جسم داغ تبادل گرما كرده و دوباره وارد رودخانه یا دریا می گردد.

بنابراین آب گرفته شده از دریا مجددا به دریا باز می گردد و عمل تبخیر بر روی آن صورت نمی گیرد یعنی آب دارای مواد حل شده و معلق ثابتی است لذا ایجاد رسوب بر روی لوله های كندانسور نمی نماید اما به دلیل داشتن مواد معلق زیاد باعث خوردگی از نوع سائیدگی (ERROSION CORROSION) می گردد برای جلوگیری از سائیدگی درون لوله باید در داخل لوله های خنك كننده با ایجاد محافظ كه با تزریق سولفات آهن FESO4 محقق می گردد اقدام نموده و سپس توسط گلوله های اسفنجی كه به وسیله پمپ در داخل لوله ها ارسال می شود قطر مورد دلخواه استاندارد را در آن ایجاد و زیادی آن را كنده و از محیط خارج كرد.

-2در مناطق كم آب ، آبی كه به عنوان واسطه حرارتی در سیستم ها عمل می كند حرارت را جذب كرده ، دور ریخته نمی شود ، بلكه مجدااز آن استفاده می نمایند. بنابراین آب را وارد سیستمی به نام برج های خنك كننده (COOLING TOWER) كرده و پس از سرد شدن مجدا وارد مبدل های حرارتی می نمایند.

3)سیستم خنك كنندة تركیبی بازو بسته (COMBINTION COOLING SYSTEM)

این سیستم بیشتر درمحیط هایی كه در فصل تابستان سطح آب رودخانه پایین آمده و برج با كمبود تغذیه مواجه می شود استفاده می شود .

مجموعه ابتکار صنعت ایرانیان در زمینه تولید برج خنک کننده در مدل های مختلف به صورت تخصصی فعالیت می کند و اماده همکاری  با شما واحدهای صنعتی محترم می باشد.ما از انواع برج خنک کننده فایبر گلاس گرفته تا سایر برج های دیگر را با بهترین کیفیت به شما ارائه می دهیم.

 نوشته شده توسط مهران در شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۴ نظر بدهید

برج خنک کننده : COOLING TOWER


برج خنک کن دستگاهی است که با ایجاد سطح وسیعی در تماس آب با هوا ،عمل تبخیر را آسان نموده و در نتیجه باعث خنک شدن سریع آب می گردد.
عمل خنک شدن در اثر از دست دادن گرمای نهان تبخیر انجام می گیرد درحالی که مقدار کمی آب بخار می شود و سبب خنک شدن آب می گردد.باید توجه داشت که آبمقدار اندکی از گرمای خود را از طریق تشعشع (Radiation) ودر حدود 4/1آن را از راههدایت (Conduction) و جابجائی (Convection) و بقیه را از راه تبخیر از دستمی‌دهد.
اختلاف فشار بخار آب بین سطح آب و هوا باعثتبخیر می شود.این اختلاف بستگی به دمای آب و میزان اشباع هوا از آبدارد.

 

مقدار گرمای که بوسیله مایعی جذبیا دفع می شود از رابطه زیر بدست می آید :
T
DE=W×S×
در رابطه بالا:
E :
گرمای دفع یا جذب شده بر حسب BTU/hr یا CAL/hr
W :
دبی مایع خنک شونده بر حسب lb/hr
S : 
گرمای ویژه مایع خنک کننده بر حسب lb.f/ Btu
T :
کاهش دمای مایعDخنک شونده بر حسب f

در حالیکه عمل خنک شدن از طریق تبخیر انجام می گیرد گر مای نهانتبخیر از دست داده شده باید به آن اضافه گردد و آن برابر است با حاصل ضرب گرماینهان تبخیر در دبی .
مقدار تبخیر بستگی دارد به سطحبر خورد آب با هوا و همچنین شدت جریان هوا دارد. برای اینکه حداکثر بهره برداری کهدر طرح آن بکار رفته است رعایت شود در برجهای خنک کن که آکنده های آن از نوع splash packing می باشد آب به صورت قطره های در سطوح برج پخش می شود تا سطح وسیعیبوجود آید البته برای این منظور می توان از آکنه های نوع film packing نیز استفادهکرد.


جریان هوا در برج به صورت کشش طبیعی با استفادهاز دودکش های هذلولی شکل یا کشش مکانیکی بوسیله بادبزنهای مناسب در جهت مخالف آب ( counter-flow) و یا به طور متقاطع (cross-flow) با آن به جریان می افتد.


سیستم برج خنک کننده:

در سیستم برج خنک کننده آب گرم کندانسور از برج خنک کننده عبور میکند و با هوا تماس می یابد. در برجهای خنک کننده با کشش طبیعی ،پوسته خارجی برج ازبتن مسلح ساخته شده ودر روی پایه ها تکیه دارد . هوا از قسمت پائین وارد برج خنککننده می شود و به طرف بالا جریان می یابد و از دهانه بالای برج خارج میگردد.


انواع دیگری از برجهای خنک کننده که ازچوب و سایر مصالح ساخته می شود نیز وجود دارد.در برجهای خنک کننده با کشش طبیعی هواشکل برج طوری طراحی می شود که جریان سریع هوا در داخل برج بوجودآید.با افتخار اعلام می داریم گروه صنعتی ابتکار صنعت ایرانیان در زمینه تولید برج خنک کننده به صورت تخصصی در حال فعالیت است.تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا با بالاترین کیفیت ممکن محصولات خود را به بازار عرضه نماییم. از انواع برج خنک کننده فایبر گلاس تا دیگر مدل های مختلف همگی به دست توانمندان و متخصصین ابتکار صنعت ایرانیان طراحی و تولید می گردند.


آب گرم از کندانسور در ارتفاع 10 تا 15 متربالاتر از سطح استخر به سیستم پخش کننده آب وارد می شود . در برجهای قدیمی تر صفحهای که آب خروجی از کندانسور به آن ریخته می شود دارای سوراخهای منظمی در قسمت پائیناست که آب از داخل این سوراخها به فنجانهای زیرین می ریزد. این فنجانها باعث پاششآب و تبدیل آنها به قطرات کوچک می شوند. یک سیستم خیلی جدید برای پخش آب در برج خنککننده بکار بردن لوله هایی است که در سطح بالای آن شیپوره هایی برای پاشش آب تعبیهشده است.


تبادل حرارت بین هوای بالارونده از برج وآبی که از برج سرازیر است با تغییر حرارت محسوس در اثر اختلاف درجه حرارت بین آب وهوا انجام می شود. سهم این قسمت از تبادل حرارتی خیلی کم است و قسمت عمده تبادل دراثر تبخیر مقدار کمی آب که پیوسته همراه هوا می باشد،انجام می شود. در اثر این عملمقدار زیادی گرما از آب سرازیر شده در برج خنک کننده ( بستگی به مقدار آبی که تبخیرشده است) به هوا منتقل می گردد(Evaporating loss). ضمناً مقداری از قطرات آب بوسیلههوا بخارج از برج پراکنده می شود(Windage loss). برای جلوگیری از خروج قطرات آب یکشبکه چوب در اطراف برج و حدود 3 متر بالاتر از توده تخته ها قرار دارد . کمبود آبتبخیر شده در سیستم برج خنک کننده باید از منبع خارجی جبران شود که به آن ،آبتکمیلی یا آب جبرانی (Makeup) گویند . برای این منظور در صورت امکان از آب رودخانهاستفاده کرد یا فاضلابها را تا حد امکان صاف و تصفیه کرده و استفاده نمود.


هنگامیکه از نظر فضای ساختمان برج خنک کنندهمحدودیتی وجود داشته باشد ظرفیت برج خنک کننده راتا حد امکان با استفاده ازبادبزنهای مخصوص و بزرگی اضافه می نمایند. این بادبزنها مقدار عبورهوای خنک کنندهدر داخل برج را زیاد می نماید.

کلمات کلیدی :

پکینگ , پکینگ برج خنک کننده ,اسکراور , برج ابارا  , نصب و راه اندازی انواع برج خنک کننده

 نوشته شده توسط مهران در شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۴ نظر بدهید
سیستم کنترل هوشمند برج خنک کننده

 

در اکثر موارد استفاده از برج خنک کننده، نیاز نیست که برج در تمامی اوقات با حداکثر ظرفیت کار کند. لذا در روش قدیمی تر با قرار دادن یک ترموستات در مسیر برگشت آب برج، سیستم موتور و فن برج خنک کننده برای حفظ دمای مشخص شده بارها روشن و خاموش می گردد. با هر بار خاموش و روشن شدن، موتور ضمن آمپرکشی زیاد و وارد آمدن تنش های مکانیکی شدید به فن و پولی کاهش سرعت، سر و صدای زیادی بوجود می آید که در نهایت عمر برج خنک کن بسیار کوتاه می شود .
به تازگی سیستم هوشمند کنترل برج خنک کننده طراحی و پیاده شده است. این سیستم ضمن حفظ و ارتقا عملکرد انواع برج خنک کننده، در مصرف انرژی به طور قابل ملاحظه ای صرفه جویی می نماید که در مقابل هزینه اولیه آن کاملا اقتصادی است. این سیستم متناسب با بار حرارتی وارد شده به برج خنک کننده، میزان فعالیت آن را کنترل و تعیین می نماید. در هنگام استارت، با راه اندازی نرم و پله ای و بی صدای مجموعه موتور و فن، ضمن جلوگیری از آمپرکشی زیاد و وارد آمدن فشار بیش از حد به موتور در لحظه راه اندازی، تنش های مکانیکی سیستم موتور و فن را به حداقل می رساند و از تخریب و آسیب آن ها جلوگیری می نماید. در حین کار نیز ضمن کنترل دائم دمای سیال خروجی از برج، مقدار دور موتور را کنترل می نماید. حتی در زمانی که موتور و فن در حداکثر دور می باشند، با اندازه گیری دائم مقدار گشتاور مکانیکی، به طور لحظه ای و با کم و زیاد نمودن متناوب توان ورودی و استفاده از اینرسی دورانی مجموعه فن و موتور، مقدار مصرف انرژی را کاهش می دهد. محافظت از موتور در مقابل نوسانات برق، اتصالی و نامتقارن بودن فاز های ورودی و همچنین عدم احتیاج به کنترل فاز از دیگر مزایای این سیستم می باشد. در هنگام استفاده از این سیستم میزان سر و صدای برج کاهش می یابد و طول عمر مجموعه فن و موتور بسیار افزایش می یابد .
باید توجه نمود که برای استفاده از این سیستم دور متغیر، نقاط رزونانس برج خنک کننده بدست آورده شود و با تعریف تابع جهش فرکانس اجازه فعالیت برج در این نقاط داده نشود زیرا فعالیت برج در فرکانس رزونانس خسارت های دور از انتظاری به برج وارد می کند.

 

کلمات کلیدی :

پکینگ , پکینگ برج خنک کننده ,اسکراور , برج ابارا  , نصب و راه اندازی انواع برج خنک کنندهآخرین ویرایش: - -

دوشنبه 27 شهریور 1396 04:20 ق.ظ
This text is invaluable. Where can I find out more?
سه شنبه 17 مرداد 1396 01:50 ق.ظ
Piece of writing writing is also a excitement, if you be familiar with after
that you can write otherwise it is difficult to write.
سه شنبه 10 مرداد 1396 04:23 ق.ظ
Right here is the perfect web site for anybody who would
like to find out about this topic. You understand so much its almost
tough to argue with you (not that I actually will need to…HaHa).
You certainly put a fresh spin on a subject that's been written about for
decades. Wonderful stuff, just wonderful!
شنبه 7 مرداد 1396 08:17 ب.ظ
Hello! I'm at work browsing your blog from my new iphone! Just wanted to say I
love reading through your blog and look forward
to all your posts! Carry on the superb work!
سه شنبه 22 فروردین 1396 06:20 ب.ظ
I'm really enjoying the design and layout of your site.

It's a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often.
Did you hire out a developer to create your theme?
Exceptional work!
سه شنبه 22 فروردین 1396 12:57 ب.ظ
Thank you a bunch for sharing this with all folks you really realize what you are
talking approximately! Bookmarked. Please additionally consult with my web site =).
We will have a link alternate contract among us
جمعه 11 فروردین 1396 09:38 ب.ظ
Hello there! I know this is kinda off topic nevertheless I'd
figured I'd ask. Would you be interested in trading
links or maybe guest authoring a blog post or vice-versa?
My website addresses a lot of the same topics as yours and I feel we
could greatly benefit from each other. If you might
be interested feel free to shoot me an e-mail.

I look forward to hearing from you! Excellent blog
by the way!
جمعه 11 فروردین 1396 09:00 ق.ظ
hello!,I like your writing so so much! proportion we
keep up a correspondence more approximately your post
on AOL? I require an expert in this area to solve my problem.
May be that's you! Looking forward to see you.
چهارشنبه 18 شهریور 1394 07:40 ب.ظ
سلام یه پیشنهاد خوب لطفا متنو بخون
عملکرد سیستم کلاچ اتوماتیک هوشمند یا همان کلاچ برقی به گونه ای است که پس از نصب آن بر روی خودرو دیگر نیازی به کلاچ گیری با پا نمی باشد. بدین نحو که جهت تعویض دنده کافی است کلیدی که روی سردنده تعبیه شده است را گرفته و اقدام به تعویض دنده نمایید. در ترافیکهای سبک و سنگین شهری نیز عملکردی مشابه خودروهای اتوماتیک دارد به طوری که پس از قراردادن خودرو در وضعیت دنده یک با گرفتن ترمز خودرو متوقف و با رها کردن ترمز خودرو به آرامی شروع به حرکت می نماید( بدون گرفتن کلید روی سردنده) و با فشردن پدال گاز خودرو سریعتر حرکت می نماید
مزیت ها و قابلیت های کلاچ اتوماتیک
نصب بدون دستکاری در هیچ یک از قطعات خودرو به صورت کاملا مجزا از قطعات دیگر
امکان جابجایی از روی یک خودرو به خودروی دیگر در صورت تعویض خودرو
قابلیت خاموش نمودن و بازگشتن به حالت اولیه در حالت اول (کلاچ گیری با پا)
افزایش عمر دیسک و صفحه کلاچ به علت کاهش خطای کلاچ گیری توسط راننده
کاهش مصرف سوخت
استفاده از تمام مزایای گیربکس اتوماتیک با پرداخت حداقل یک پنجم گیربکس اتوماتیک
اگر تصمیم به خرید یا نحوه کارش یا دیدن فیلمش داری بیا تو سایت که همه چی اونجا هست
منتظر حضورتون توی سایت هستیم
http://www.etaco.co
یکشنبه 15 شهریور 1394 03:48 ب.ظ
بهترین راستی من تا حالا روش های زیادی رو برای دیده شدن وبلاگم امتحان کردم.این آخری عالی بود.تو هم امتحان کن
یکشنبه 15 شهریور 1394 12:19 ب.ظ
با سلام کسب درامد واقعی فقط با عضویت و کلیک بر روی تبلیغات پول دربیارید اونم به صورت روزانه اگر زرنگ باشی میتوانی روزانه بین 1000 تا 30000 تومان دربیاری
100 درصد واقعی پس فرصت را از دست نده از الان به فکر اینده خود باش لینک اثبات حرفای من
http://p30up.ir/images/zwyj3r7j7dzjpkwrv6l.jpg

ببینید و تصمیم بگیرید
یکشنبه 15 شهریور 1394 10:13 ق.ظ
به راحتی فیسبوک و یوتیوب را باز کنید...
[جهت رفع تحریم]
پرداخت آنلاین ـ تحویل فوری ـ پشتیبانی 24 ساعته
سرعت بالا ـ کانکشن آماده فارسی بدون تنظیمات

جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر به آدرس ما مراجعه نمایید
www.takvpnservice2.tk
یکشنبه 15 شهریور 1394 10:01 ق.ظ
از کسی پرسیدند...

کدامین خصلت از خدای خود را دوست داری؟

گفت:

همین بس که میدانم، او میتواند

مچم را بگیرد

ولی دستم را میگیرد...

سلام
پیش من هم بیاین خوشحال میشم
یکشنبه 15 شهریور 1394 09:41 ق.ظ
به راحتی فیسبوک و یوتیوب را باز کنید...
[جهت رفع تحریم]
پرداخت آنلاین ـ تحویل فوری ـ پشتیبانی 24 ساعته
سرعت بالا ـ کانکشن آماده فارسی بدون تنظیمات

جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر به آدرس ما مراجعه نمایید
www.takvpnservice2.tk
یکشنبه 15 شهریور 1394 09:11 ق.ظ
با ساخت وبلاگ در سیستم لاین بلاگ روزانه بیش از هزاران نفر بازدید داشته باشید.....
فقط کافیست مطالب خود را در لاین بلاگ نیز انتشار دهید

پس همین حالا وبلاگت رو روی لاین بلاگ بساز
www.lineblog.ir

دوستان زیادی توی لاین بلاگ وبلاگ دارن
تو هم به جمع اونا بپیوند
یکشنبه 15 شهریور 1394 09:11 ق.ظ
با ثبت وبلاگ خود در بزرگترین بانک وبلاگ های ایرانی بازدید خود را چندین برابر کنید..
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر